Vítám Vás na stránkách věnovaných mé tvorbě

Výrobou a opravou krojů se zabývám od roku 2000, od roku 1994 se věnuji šití kostýmů pro skupiny historického šermu. Mé výrobky můžete vidět zejména při vystoupení Šermířské a divadelní společnosti Memento mori , na členech Občanského sdružení Galuškovo Slovácko a na další spoustě krojovaných nejen z Uherského Ostrohu.

Nejvíce prostoru na těchto stránkách věnuji ostrožskému kroji, protože se stále přesvědčuji, že někteří "nositelé" si kroj neumí řádně obléct, kombinují nesprávně součástky, dívky nemají do copů zapletené mašle, mají nalakované nehty, zpod šátků vykukují ofiny .... Takových případů je bohužel stále spousta. Snad někdo z výše jmenovaných se nad sebou zamyslí. Pro všechny ostatní amatérské milovníky krojů jsem se pokusila sestavit přehled toho, co o ostrožském kroji znám. Jsou to informace a postupy mnou osobně vyzkoušené, nespolupracovala jsem s žádným pracovníkem muzea.

Nejprve Vás seznámím s ostrožským krojem. Dále máte možnost nahlédnout na jednotlivé součástky podrobněji a něco se dozvědět o jejich výrobě. Ve variantách uvidíte praktické příklady používání kroje v současnosti a minulosti. A ještě tu máme kostýmy- malá ukázka z mé tvorby. V typech na nákup najdete seznam obchodů s materiály pro tvorbu krojů a kostýmů. Nechybí ani seznam literatury o krojích.